Česká výprava získala na posledních paralympijských hrách osm medailí. V Paříži se objevili i tři sportovci spjati s Univerzitou Karlovou. Největší hvězdou české reprezentace byl držitel tří medailí David Kratochvíl. Nevidomý plavec vybojoval zlato, stříbro i bronz, a na závěrečném ceremoniálu nesl vlajku české výpravy. Vedle jeho bilance Češi zapsali ještě tři stříbrné a dvě bronzové medaile.
Velmi blízko k medaili byl i Patrik Jahoda, který navštěvoval Fakultu humanitních studií Univerzity Karlovy. Vášnivý sportovec po úraze při skoku do vody propadl handbiku, tedy kolu (tricyklu) s ručním pohonem. Na paralympiádě před třemi lety v Tokiu skončil čtvrtý v časovce a naprosto shodné umístění zopakoval i letos – jeho čas byl jen o necelé dvě vteřiny horší než držitele bronzu du Preeze z Jihoafrické republiky.
František Serbus přijel už na čtvrté paralympijské hry. V Pekingu 2008 byl šestý ve vrhu koulí a sedmý v hodu diskem, načež v Londýně 2012 se v disku zlepšil na páté místo. Zkusil si i bocciu a také hod kuželkou. Na minulé paralympiádě v Tokiu byl v této disciplíně sedmý a letos se v hodu kuželkou zlepšil na celkové 6. místo. Serbus je zaměstnancem Fakulty tělesné výchovy sportu UK – pracuje v Edičním centru jako grafik.
Anastasja Vištalová se narodila s dětskou mozkovou obrnou a před třemi lety absolvovala Právnickou fakultu UK. Od tří let docházela na hipoterapii a od svých třinácti se začala naplno věnovat jezdectví. V paradrezuře reprezentovala už na hrách v Riu 2016 (16. místo). Na minulých hrách v Tokiu se zlepšila na 13. příčku, v Paříži s klisnou First Love obsadila čtrnáctou příčku.
Českou republiku na paralympijských hrách v Paříži reprezentovalo třináct žen a devatenáct mužů. Celkově o cenné kovy soutěžilo 4400 sportovců v 549 disciplínách ve 22 různých sportech. Sportovci s handicapem zápolili jak v běžně známých soutěžích (jako atletika, kanoistika, cyklistika, judo anebo plavání či lukostřelba), ale také v unikátních sportech, jimiž jsou boccia a goalball.