Poptávka po studiu korejštiny mezi Čechy prudce stoupá, a proto King Sejong Institut otevřel ve spolupráci s Filozofickou fakultou UK a Velvyslanectvím Korejské republiky novou pobočku v Praze. První hodiny korejštiny, která proběhla 23. září ve Šporkově paláci, se osobně zúčastnili i velvyslanec Korejské republiky Moon Hayong a velvyslanec České republiky v Koreji Jaroslav Olša.
„Na úvod bych poděkovat těm, kteří se zasloužili o otevření King Sejong Institute Praha, tedy panu rektorovi Univerzity Karlovy Václavu Hamplovi, vedoucí oboru koreanistika na FF UK paní docentce Miriam Lowensteinové a dalším,“ řekl velvyslanec Moon Hayong a připomněl, že v poslední době roste zájem o korejskou kulturu a filmy a i v České republice přibývá počet lidí, kteří se chtějí učit korejsky. Zároveň vyjádřil naději, že lidé, kteří se naučí v institutu tomuto jazyku, přispějí k dalšímu vzájemnému rozvoji obou zemí. (celý projev)
King Sejong Institute je pojmenován po králi Sejongovi Velikém, který v 15. století vytvořil originální korejské písmo, a přispěl tak k šíření vzdělání po celé zemi. Institut je z velké části financován vládou Korejské republiky a má dnes více než 110 poboček po celém světě. Jeho hlavním cílem je rozvíjet vzájemnou kulturní výměnu a rozšířit užívání korejštiny jako druhého nebo dalšího cizího jazyka, a tím rozvinout celosvětové povědomí o Koreji, její kultuře a jazyku.
Kvalifikované kurzy korejštiny a korejské kultury jsou otevřeny jak pro studenty Univerzity Karlovy, tak pro širokou veřejnost.