Jitka Jiřičková
Vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Čtyři roky pracovala jako redaktorka týdeníku MF Plus, externě psala též pro časopisy Vlasta a Betynka. Tři roky působila jako manažerka v PR agentuře aPRiori. Má tři děti. Do redakce médií Univerzity Karlovy nastoupila po rodičovské dovolené na jaře 2019.
OncoPharm přenese výsledky výzkumu protinádorových léčiv do praxe
Psycholožka Gábrišová: S oběťmi mluvte narovinu
Učení zaměřené na studujícího nemá být jen fráze
Na Karlovku: Přes 600 studijních programů na jednom místě
Jaké to je znovu studovat a co vás ve škole neučili?
Okcitánsky se při troše štěstí stále domluvíte
Mluvte s AI jako s člověkem. Může vás myšlenkově posunout
Na fakultách vznikají Centra podpory výuky
Stěžejním tématem konference platformy Paedagogium bude činnost fakultních Center podpory výuky a sdílení příkladů dobré praxe ze zahraničí. „Rádi bychom upevnili komunitu lidí, jejichž společným cílem je rozvíjení pedagogických dovedností akademiček a akademiků,“ říkají předseda Paedagogia David Hurný a koordinátor platformy Bartłomiej Wróblewski.
CERN není jen laboratoř částicové fyziky, ale líheň specialistů
Nový akademický rok na Univerzitě Karlově zahájen!
Atmosféra v CERNu připomínala rockový koncert
Noc vědců se nesla v duchu Proměny
Poslední zářijový pátek patřil již tradiční Noci vědců, kdy se vědecké a vzdělávací instituce po celé České republice otevírají zvídavým malým i velkým návštěvníkům. Univerzita Karlova u toho nemohla chybět, otevřela pět svých budov, v Praze a v Hradci Králové. Ústředním letošním tématem byla Proměna.
Cena UK INTENTIO putuje k žákům za zelený vodík
V Brně se rozdávaly ceny České hlavičky za nejlepší vědecké práce středoškoláků. INTENTIO „Udržitelný rozvoj“, cenu Univerzity Karlovy, získali tři spolužáci z Wichterlova gymnázia Ostrava-Poruba. Cenu MFF UK, UNIVERSUM „Člověk a exaktní vědy“, obdržel Vít Perkner ze Střední ScioŠkoly Žižkov v Praze.
CERN slaví 70 let. Na výzkumu se podílí 250 Čechů a Češek
„Největší devízou CERNu je jeho mezinárodnost. Všechny ostatní laboratoře podobného typu jsou ´pouze´ národní. Unikátní je i částicový urychlovač LHC,“ říká profesor Rupert Leitner z Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK o špičkovém pracovišti, na jehož přístrojích pracují lidé z celého světa a jejich výsledky ovliňují i jiné obory, například medicínu.