Jitka Jiřičková
Vystudovala žurnalistiku na FSV UK. Čtyři roky pracovala jako redaktorka týdeníku MF Plus, externě psala též pro časopisy Vlasta a Betynka. Tři roky působila jako manažerka v PR agentuře aPRiori. Má tři děti. Do redakce médií Univerzity Karlovy nastoupila po rodičovské dovolené na jaře 2019.
Začlenit hodnotovou anamnézu do klasické medicíny je výzva
Čím víc toho od dětí chceme, tím víc jim musíme dávat
Polaron hraje zásadní roli v řadě důležitých technologií
Hoskovcová: Je třeba ošetřit obrovskou ránu
OncoPharm přenese výsledky výzkumu protinádorových léčiv do praxe
Psycholožka Gábrišová: S oběťmi mluvte narovinu
Učení zaměřené na studujícího nemá být jen fráze
Na Karlovku: Přes 600 studijních programů na jednom místě
Jaké to je znovu studovat a co vás ve škole neučili?
Okcitánsky se při troše štěstí stále domluvíte
Mluvte s AI jako s člověkem. Může vás myšlenkově posunout
Na fakultách vznikají Centra podpory výuky
Stěžejním tématem konference platformy Paedagogium bude činnost fakultních Center podpory výuky a sdílení příkladů dobré praxe ze zahraničí. „Rádi bychom upevnili komunitu lidí, jejichž společným cílem je rozvíjení pedagogických dovedností akademiček a akademiků,“ říkají předseda Paedagogia David Hurný a koordinátor platformy Bartłomiej Wróblewski.
CERN není jen laboratoř částicové fyziky, ale líheň specialistů
Nový akademický rok na Univerzitě Karlově zahájen!
Atmosféra v CERNu připomínala rockový koncert
Noc vědců se nesla v duchu Proměny
Poslední zářijový pátek patřil již tradiční Noci vědců, kdy se vědecké a vzdělávací instituce po celé České republice otevírají zvídavým malým i velkým návštěvníkům. Univerzita Karlova u toho nemohla chybět, otevřela pět svých budov, v Praze a v Hradci Králové. Ústředním letošním tématem byla Proměna.
Cena UK INTENTIO putuje k žákům za zelený vodík
V Brně se rozdávaly ceny České hlavičky za nejlepší vědecké práce středoškoláků. INTENTIO „Udržitelný rozvoj“, cenu Univerzity Karlovy, získali tři spolužáci z Wichterlova gymnázia Ostrava-Poruba. Cenu MFF UK, UNIVERSUM „Člověk a exaktní vědy“, obdržel Vít Perkner ze Střední ScioŠkoly Žižkov v Praze.
CERN slaví 70 let. Na výzkumu se podílí 250 Čechů a Češek
„Největší devízou CERNu je jeho mezinárodnost. Všechny ostatní laboratoře podobného typu jsou ´pouze´ národní. Unikátní je i částicový urychlovač LHC,“ říká profesor Rupert Leitner z Ústavu částicové a jaderné fyziky MFF UK o špičkovém pracovišti, na jehož přístrojích pracují lidé z celého světa a jejich výsledky ovliňují i jiné obory, například medicínu.