Pandemie rozšířila nástroje populismu. Ve Francii houstne atmosféra s blížícími se volbami. Zákulisní politiku jde dělat i on-line. A politologii se nemůžete věnovat, pokud vás politika nebaví - musí to být koníček... O tom všem hovoří politolog Michel Perottino, vedoucí katedry politologie na Fakultě sociálních věd UK. Novou sérii podcastů De Facto moderuje děkanka téže fakulty Alice Němcová Tejkalová.
„Ve Francii, když chcete udělat demonstraci, tak ji musí někdo organizovat a je jasné, kdo pak nese odpovědnost za případné škody. U takzvaných Žlutých vest to nikdo neorganizuje, není tam žádná struktura a tím pádem ani nikdo nenese odpovědnost, kromě jedinců, kteří jsou lapeni přímo při činu,“ uvádí docent Perottino z Institutu politologických studií FSV UK v premiérové epizodě.
De Facto je podcast Fakulty sociálních věd Univerzity Karlovy o skutečném světě vědců a absolventů společenskovědních oborů. Vyučující, vědci a absolventi mluví poutavě o svém každodenním životě, práci i zkušenostech. Podcasty provází děkanka Tejkalová a absolventka FSV UK Daniela Tollingerová, redaktorka Českého rozhlasu. Podcasty mají vycházet jednou za čtrnáct dní na podcastových aplikacích (zde na Spotify) a na fakultním webu. Výběr dílů bude pak sdílet i magazín Forum a sociální sítě Univerzity Karlovy.