Studentský Majáles počtvrté ukázal, že studenti a studentky mají české společnosti co sdělit a že kritika se dá vyjádřit i formou recese. Po alegorickém průvodu z Kampy na Ovocný trh si návštěvníci a návštěvnice užili program složený z autentické studentské tvorby.
Alegorický průvod, navazující na majálesové tradice z 50. a 60. let, vyšel v půl jedenácté od Sovových mlýnů na druhý břeh řeky. Svůj názor v něm vyjádřilo na 120 účastníků a účastnic v recesistických kostýmech, avšak s kritickými transparenty. Objevovala se hesla jako A tady můžeme?, Pošlapaná svoboda či VŠE proti propagandě, nenávisti a fašismu. Centrem Prahy se svými družinami prošli také tři kandidáti na majálesového krále – Tuzeman za Kampus Dejvice, Doktor za Politologický klub Fakulty sociálních věd UK a za Filozofickou fakultu UK Ječmínek. Vítězem a novým majálesovým králem Doktor, vlastním jménem Jakub Pražák.
Na Karlově náměstí, jedné ze tří zastávek průvodu, promluvil historik Jan Royt o osobě Karla IV. Ve své řeči mimo jiné zmínil, že Karel IV. pracoval promyšleně a obklopoval se osvícenými lidmi, oproti nynější hlavě státu. Zastavení na Staroměstském náměstí připomenulo lednový masakr studentů v Pákistánu a nedávné útoky na HateFree zóny. Adam Šůra z Diakonie Českobratrské církve evangelické uvedl, že konkrétně na Studentském majálesu je zbytečné odsuzovat nenávist, protože je plný tolerantních lidí.
Kulturní část majálesu na Ovocném trhu a v areálu Karolina zahájili po 13. hodině rektor Českého vysokého učení technického Petr Konvalinka a prorektoři Petr Heřmánek z České zemědělské univerzity a Jan Konvalinka z Univerzity Karlovy.
Majálesové publikum roztančila kapela Jsem z toho jelen, která posluchače skvěle připravila na prvního zahraničního hosta dne, izraelskou skupinu Azor. Z dalších vystoupí Thank You, Yes Please z Norska či nitranští divadelníci a divadelnice s hrou Politická odysea popisující stav slovenské politické scény.
Příjemnou prvomájovou atmosféru umocňoval exteriér historického Karolina, kde se autorská čtení a slam poetry střídaly s diskuzemi na téma studentské angažovanosti, nejen univerzitní, ale i středoškolské. O aktuálnosti témat svědčilo zaplněné hlediště, vyrobené letos netradičně z palet.
Univerzitní spolkovou činnost zastupovalo patnáct spolků. Tradičně se prezentovaly také neziskové organizace jako např. Amnesty International se svojí živou knihovnou s lidskými příběhy.